6 Ocak 2015 Salı

SOGUKTA BIRAZDA DISARDAKI CANLATI DUSUNMEK LAZIM ...

KIS MEVSIMINDEYIZ HAVALAR BUZ GIBI VE GITTIKCEDE SOGUYACAGINI SOYLUYOR UZMANLAR BIZ SICAK EVLERIMIZDE SOGUKTAN SIKAYET EDERKEN YADA KAR YAGSIN DIYE DUA EDERKEN SOKAKTAKI CANLATI DA BIRAZ DUSUNMEK LAZIM
  HEMEN ELIMDEN NEGELIR K8 DEMEYELIM EN AZINDAN SOKTA GORDUGUMUZ EVSIZ INSANLAR ICIN BELEDIYELERIN ILGILI TELEFONLARINI ARAYIP YETKILILERE HABER VEREBILIRIZ
ISTANBUL ICIN 153 U ARAYABILIRSINIZ YADA BULUNDUGUNUZ IL ICIN 112 ARAYIP YONLENDIRME TALEP EDEBILIRSINIZ

 SOKAK HAYVANLARI ICIN COK KOLAY YAPABILECEKLERIMIZ ASLINDA BI KAP YEMEK BI KAP SU VE BIRAZ ZAMAN AYIRIP ASAGIDAKI TARIFLE COK BASIT COK KOLAY VE UCUZA KUCUK KEDILER ICIN EN AZINDAN KARDAN YAGMURDAN BIRAZ KORUNACAKLARI EVLER YAPABILIRIZ HFI SIVAYIN KOLLARI ;) BITTIGINDE COK DAHA IYI HISSEDECEKSINIZ KENDINIZI ;)
 KEDİ EVİ ;)

MALZEMELER:
 Kedilerin içerisinde rahat edebileceği büyüklükte bir karton koli. 
 Kutunun çevresini kaplayacak sayıda çöp torbası ya da naylon. 
 Kutunun altı tarafını da kaplayacak sayıda köpük (foamboard). 
 Koli bantı. 
 Maket bıçağı. 
 Cetvel. 

NASIL YAPILIR?
 Köpüklerden karton kutunun etrafını kuşatacak şekilde altı parça kesin. Her bir parça, kutunun farklı bir yüzeyiyle aynı ebadda olmalıdır. Evin tabanını ve tavanını oluşturacak parçalar biraz daha uzun olabilir. 
 Kesilen parçalar, koli bant kullanılarak önce karton kutunun ait oldukları yanlarına, sonra da birbirine yapıştırılır. Böylece kutunun etrafı köpüklerle kaplanmış olur. 
 Yağmura ve kara karşı koruma sağlamak için kutunun dört bir yanı, köpüklerin üzerinden geçirilen naylon parçalarıyla kaplanır, naylon parçaları sıkıca birbirine ve kutuya bantlanır. 
 Kutunun bir yanında sokak hayvanlarının giriş çıkışına yetecek büyüklükte bir kapı açılır. 
 Kutunun çöp gibi görünmesini engellemek için üzerine 'kedileri soğuktan korumak içindir; lütfen atmayın' gibi yazılar yazın . Iste Bu Kadar ;)


8 yorum:

 1. Bunu ben de yazdım blogda ne kadar çok paylaşılırsa o kadar iyi :) Buarada iade-i ziyarete geldim artık takipteyim çok sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. KESINLIKLE NE KADAR COK YAPILIRSA O KADAR IYI :) tesekkurler

   Sil
 2. Umarim ise yarar nahide hanim :)

  YanıtlaSil
 3. ellerine sağlık ya ne kadarda güzel bir yazı olmuş:)) blogunu çok sevdim canım başarılar:))

  YanıtlaSil
 4. Bravo ! O canlar için ne kadar önemli bir şey yapmışsınız.. Tebrik ederim..

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir düşünce tebrik ederim sizi

  YanıtlaSil