21 Aralık 2015 Pazartesi

Her Alanda İngilizcenin Önemi

İngilizce Öğrenmek oldukça zorlu bir süreç ancak içinde bulunduğumuz çağın gerekleri düşünüldüğünde zaruri olan bir durumdur. Her yabancı dil öğrenme sürecinde olduğu gibi İngilizce öğrenmek için de yeterli düzeyde vakit ayırmak gerekir. Yeterli vakit ve özel çaba sarf edilmezse öğrenilecek olan birkaç bilgi zamanla unutulmaya yüz tutacaktır. İngilizce günümüzde her an her yerde karşımıza çıkabilmekte ve bu da İngilizce öğrenme ihtiyacının ne kadar önemli bir gereklilik olduğunu kişiye göstermektedir. Evde TV karşısında, okulda derslerde, sosyal hayatta konuşma içerisinde, sokakta tabelalarda yani kısacası hayatımızın her an her yerinde karşımıza çıkması bu dili öğrenmek için yeterli nedenlerden biridir.

İngilizce günümüzde hayatımızın her alanında yer alması nedeniyle öğrenilmesi zaruri bir duruma gelmiştir. Sadece okullarda veya sosyal hayatta gerekli olmasının yanı sıra İngilizce iş hayatında da önemli bir yere sahiptir. Öyle ki uluslararası şirketlerde veya firmalarda çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyesinin üst düzeyde olması istenmektedir. Bu da Kurumsal İngilizce ismiyle günlük hayatta konuşulan İngilizcenin yanı sıra işle alakalı terimlerin bilinmesini gerektiren bir alan olarak belirlenmiştir. Uluslararası iş alanında çalışanların İngilizceye hâkim olması hem kariyerlerinin ilerlemesi hem de çalıştığı kurumu temsil etmesi açısından önemli bir yere sahip olmaktadır. İş bağlantılarını kolay bir şekilde ilerletebilmeyi ve devamlılığın sağlanması noktasında hem çalışan kişiyi hem de çalıştığı kurumu oldukça iyi yerlere getirecektir. Bu açıdan kişi için hayatının kalite standartlarını değiştirecektir. İngilizce öğrenmenin bir diğer önemi ise kişinin dünya da olan bitenle alakalı bilgilere kolayca sahip olabilmesidir. Örneğin dünyada yankı bulan bir kitabı okuyabilmek için ancak yayımlandığı dilin çevirisini beklemek zorunda kalmaktadır. Ancak dilin bilinmesi halinde istenildiği anda kitap okunabilir ve sosyal hayatta gerekli olan aktiviteler ertelenmesine sebep olmayacaktır. İngilizce öğrenmek aslında zor değildir. İngilizceyi öğrenmek öncelikle kararlılık gerektiren bir süreçtir. Kararlılıkla beraber kişiye yardımcı olacak eğitimciler veya materyaller de oldukça etkilidir. Ülkemizin genel problemi olan İngilizce öğrenmenin yanı sıra telaffuz etmek de toplumumuz açısından oldukça zor görülen bir konudur. İngilizce öğrenmenin en kolay yolu aslında konuşarak öğrenmek olsa da kişiler oldukça çekimser davranmaktadır.

İnternet üzerinden İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için sanal kurs olarak ders veren konusarakogren.com.tr sitesi İngilizce konuşmak isteyen ama çekimser olan veya başlangıç seviyesinde olan kişiler için oldukça faydalı bir sitedir. İngilizce diyaloglar kurmak isteyen kişiler için anadili İngilizce olan eğitmenlerle kişinin kendi seçeceği periyotlarla pratik yapılmaktadır. Bu da İngilizce öğrenme safhasında oldukça başarılı bir çalışma yöntemi olmaktadır. konusarakogren.com.tr sitesi aynı zaman da bir blog sayfasına sahiptir. Sayfa da size İngilizce öğrenmenin nedenlerinden tutun da ülkemizde İngilizce şarkı söyleyen sanatçılara kadar çeşitli eğlenceli makaleler yer almaktadır. Örneğin http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-film-ve-dizilerden-beyin-yakan-ceviri-harikalari/ sayfasına tıkladığınızda bugüne kadar çevirisi yapılmış film veya diziler içerisinde en komik çeviriye sahip olanlara yer vermektedir.

3 yorum:

  1. Ne güzel bir site önerisi.. Çok teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Yazından sonra hemen siteyi incelemeye gidiyorum :) bende kursa gittim 4 sene önce ama unutmaya başladığımı hissediyorum çünkü pratik yapmıyorum arada bir kaç podcast dinlemeye yada hikaye okumaya çalışıyorum siteyi hemen incelemem lazım :) teşekkürler yazı için

    YanıtlaSil
  3. Bir İngilizce öğretmeni olarak bu siteyi takipcilerinize tavsiye ettiğiniz için teşekkürler:)

    YanıtlaSil